Darček z lásky

Každý z nás Ho dostal a nemuseli sme si Ho ničím zaslúžiť. Bol doručený uprostred tmavej noci. Dostali sme Ho "len tak" ... z lásky.

Aj deti to vedia, prečo sme Ho dostali. Vedia tiež, že môžeme dať a dostať mnoho rôznych darčekov, a aj to, ako môžeme byť darom pre druhých - nielen pre svojich kamarátov a blízkych, ale i neznámych - tých, ktorí potrebujú pomoc alebo tých, ktorí prechádzajú každý deň okolo nás.

Deti si počas adventu pripravovali srdiečka na príchod Ježiška robením a uvedomovaním si dobrých skutkov.

Využili však aj svoju šikovnosť a potešili vlastnými výrobkami nielen kamarátov, ale iste i vás, milí rodičia. Vyčarili úsmev na tvári i ľuďom bez domova a tiež ľuďom, ktorých sme počas vychádzky stretli.

Cesta do Betlehema nie je ani krátka, ani bez kameňov a vetra. Je však na nás, či ju ozdobíme "diamantmi". Ktovie, možno takúto cestu niekto v diaľke lepšie zbadá a privedie ho k Ježiškovi :-)