Keď vyrastiem, budem ... vojakom?

V rámci týždennej témy sme spoznávali rôzne povolania, a tak sme sa dozvedeli aj o túžbach našich detí - čo by chceli robiť, keď vyrastú.

Prišiel nás navštíviť Luckin ocko, pán Peter Fuska aj s kolegom Ondrejom, ktorí pracujú ako vojaci v zložke Vzdušných síl Ozbrojených síl SR, ktorej hlavnou úlohou je zaistenie a ochrana vzdušného priestoru Slovenska. Dozvedeli sme sa, čím všetkým musí byť vybavený správny vojak, deti si vyskúšali niektoré časti ich "povinnej výbavy". Vysvetlili nám, ako musia vedieť vojaci počúvať na prvé slovo, čo sme si s nimi aj prakticky trénovali. Ukázali nám i niekoľko fotografií z cvičení a video odpálenia "strely". Ich návšteva bola pre nás obrovským zážitkom. Hneď bolo vidieť, že túžby niektorých detí po povolaní sa krásnym zážitkom menia a máme o niekoľko nádejných vojakov a vojačiek viac. Sme veľmi vďační za čas, ktorý nám páni vojaci venovali. Bol pre nás veľmi obohacujúci.

Je veľká pravdepodobnosť, že sa túžby detí o ich povolaní často (a najmä vekom) budú meniť. Pomôžme im rozvíjať ich talenty a potenciál, aby sa raz, čo najlepšie, rozhodli pre svoje povolanie, a najmä, robili ho s múdrosťou a láskou.