Adventný čas

Celé predvianočné obdobie sme sa spoločne s deťmi pripravovali na príchod Ježiška. Snažili sme sa hlavne otvoriť svoje srdiečka a prijať Ho s veľkou láskou. A k tomu patrí, samozrejme, konanie dobrých skutkov a prejavovanie pomoci voči iným deťom aj ľuďom okolo nás.
Deti si pre svojich rodičov pripravili Betlehemskú hru, v ktorej formou piesní, tancov a slova predviedli príbeh narodenia Ježiška.
Zúčastnili sme sa na vianočnom jarmoku, ktorý každoročne pripravuje naša základná škola a získaný finančný príspevok pomôže dobrým ľuďom a im deťom.
V posledný deň pred Vianocami sme mali možnosť preniesť sa aspoň na chvíľku do čias našich starých rodičov, a to vďaka folklórneho súboru Tradícia z Dražoviec. Slovom, spevom a hudbou nám priblížili staršie ale aj novšie vianočné piesne, zvyky a tradície.
Svoje vystúpenie zavŕšili pútavou scénkou o narodení Ježiška. Počas ich vystúpenia bolo počuť spontánny potlesk aj dupot, čo asi svedčí o tom, ako boli deti pozitívne zaujaté a nadšené z vystúpenia. Srdečná vďaka patrí vedúcej súboru pani Miroslave Zaujcovej a aj ďalším členom Tradície - boli ste jedným slovom skvelí!
Po peknom vystúpení sme sa ešte všetci spoločne stretli a neviem, ako je to možné, ale Ježiško nám v materskej škole nechal už v predstihu množstvo darčekov. Deti sa nadšene podujali tieto balíčky porozbaľovať a hneď aj vyskúšať.

Ďakujeme Ti, milý Ježiško, že na nás myslíš.