Veľký športový deň

Dňa 20.10.2015 sa uskutočnil v priestoroch telocvične Spojenej katolíckej školy veľký športový deň našej materskej školy zameraný na zdravú výživu a pohyb za podpory Nadácie Tesco, ktorá vybrala náš projekt s názvom „ My a naši kamaráti“. Naša materská škola získala z projektu aj peknú drevenú preliezku, ktorá sa teší veľkej obľube našich kamarátov - škôlkárov. Súčasťou projektu bola malá detská športová olympiáda, pri ktorej si deti na viacerých stanovištiach vyskúšali svoju rýchlosť, pohotovosť, spoluprácu v skupinkách, ochutnávali zdravé potraviny z nášho regiónu, ktoré sú nielen chutné ale aj prospešné pre detské zúbky a brušká.

V spolupráci so zdravotnou školou na Farskej ulici a s pani PaedDr. Máriou Veisovou PhD. sa mohli naše deti dozvedieť, prečo je pre ne potrebné konzumovať viac ovocia a zeleniny, prečo je lepšia voda než sladené nápoje, prečo je rybička zdravšia než mastné mäso a ako fungujú výťahy v našom tele a ako dopravujú vitamíny všade tam kde je to potrebné. A ako sa na dobrých  kamarátov a hostiteľov patrí, pozvali sme si medzi nás nových priateľov aj s  maminkami, ktoré nám vysvetlili, že nie vždy sú naše ušká zdravé a kedy je potrebné používať načúvacie zariadenia, ktoré sluch detí zlepšujú. Sú však medzi nami aj deti ktoré nepočujú vôbec a tie namiesto úst a jazyka na dorozumievanie používajú svoje rúčky a posunky. Deti sa kamarátom veľmi potešili a naučili sa niektoré posunky. Ďakujeme pani Mgr. Veronike Šimonovej z občianskeho združenia Ticho za jej pomoc a tlmočenie pri tejto príležitosti. Na záver sa deti naučili pod jej vedením aj nové pesničky a pohybovú hru, ktorou sme náš spoločný športový a zdravý deň ukončili. Veľká vďaka patrí aj firme Folk Slovakia LTD.s.r.o, ktorá nám sponzorsky prispela jabĺčkami, hruškami, hroznom aj citrusovým ovocím.

Ďakujeme všetkým pedagógom a vedeniu školy za ich podporu pri realizácií tohoto pekného dňa.

Pán Boh zaplať.

Viac fotografií si môžete pozrieť vo fotogalérii.

(text: PaedDr. Mgr. Iveta Matejková, foto: sr. Diana, sr. Teresita)