Materská škola svätých anjelov strážcov

Sviatočný deň

Posledný deň v škôlke bol skutočne slávnostný. Nezvyčajne sme po raňajkách vzali deti na malú prechádzku a keď sa vrátili, už to tu bolo... Otvorila sa trieda, spoločne do nej vstúpili všetky deti a posadali si okolo vyzdobeného stromčeka. Pomocou obrázkov premietaných na plátne, sme si pripomenuli stvorenie sveta a príchod Ježiška. Počas prezentácie ,,nečakane“ vstúpila medzi nás ,,Panna Mária“ a v náručí mala novonarodeného Ježiška. Všetkým sa poďakovala za ich krásnu prípravu... Deti mohli pristúpiť a uctiť si Božie dieťa. Od Panny Márie dostali krížik na čelo a skladací Betlehem. Všetko sme prežívali so zatajeným dychom. Ježiška nám položila do jasieľ a mnohé deti si až po upozornení všimli, že pod stromčekom sú darčeky. Po ich rozbalení a vyskúšaní, sme si spoločne zaspievali koledy a presunuli sa do jedálne - tu na stoloch nechýbali obrusy, sviečky, vetvičky, slamené ozdoby, oblátky s medom a cesnakom, perníky, ktoré si deti samé napiekli. Pani kuchárky nám pripravili vianočný obed: kapustnicu, rybu a šalát.

Nech sa nás nebo takto dotýka každý deň, nech sú naše srdcia každý deň naplnené láskou a odpustením, nech Vianoce prežívame so srdcom dieťaťa.

 Fotogaléria

(text: sr. Teresita, foto: sr. Teresita, Mgr. Katarína Hucíková)

Novinky v kocke
  • Hneď po vianočných prázdninách sme sa stre... / viac
  • Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a špo... / viac
  • Spojená katolícka škola v Nitre pozýva vše... / viac
  • Pokoj vám, JA som to!     „Vo svete máte ... / viac
  • Podporte našu školu - darujte 2% (3%) zo s... / viac