Návšteva knižnice

V rámci týždennej témy Kamarátka kniha sme s deťmi v pondelok 7.3. 2016 navštívili Krajskú knižnicu Karola Kmeťka v Nitre. Privítali nás milé tety knihovníčky, ktoré nám priblížili rozdiel medzi knižnicou a kníhkupectvom, prečo sú knižnice dôležité a ako to v nich všetko funguje. Oboznámili nás s preukazmi, ktoré potrebujeme, ak si chceme knihu požičať. Pripravili si pre nás i prekvapenie - milé predstavenie "Výhovorka býva horká", v ktorom deti spoznali príbeh lenivého prasiatka a usilovného zajačika. Prasiatko si vždy radšej našlo výhovorku a to len preto, aby sa nemuselo ani trochu namáhať, no zároveň, čo mu bolo neskôr aj ľúto, nezažilo mnohé pekné a veselé zážitky. Detičky si mohli prezrieť knihy podľa vlastného výberu, no a naši predškoláci sa bez váhania vybrali do oddelenia encyklopédií. Deťúrecne boli z takého množstva kníh nadšené a asi sme boli dobrí poslucháči, keďže sa na našu najbližšiu návštevu veľmi tešia už teraz.

(text: Mgr. Katarína Hucíková)