U sestričiek Vincentiek na návšteve

Prechádzku sme dnes spestrili návštevou u sestričiek Vincentiek na hrade. Mali sme v pláne iba pozdraviť sestričku Stellu (96ročná), ktorá ešte pred rokom 1948 pracovala na našej Základnej škole (v priestoroch našej Materskej školy). Stretnutie presiahlo všetky naše očakávania. Privítali nás veľmi milé sestričky: sr Stella, sr. Andrea, sr. Helena a sr. Georgia. Namiesto krátkej návštevy sme tu strávili celé 2 hodiny. Na ich nádvorí sme dostali výborné občerstvenie:  jablkovú šťavu. Ukázali nám svoju lurdskú jaskynku, kde sa deti dosýta vyhrali a mohli si vyskúšať aj paličku sr. Stelly  – ktorú si samy vypýtali.  Všetci sme odchádzali veľmi šťastní a vďační za lásku, ktorou sme boli obdarovaní.

,,Tieto sestričky by som chcela mať aj doma.“ (M.L.)

(text, foto: sr. Teresita)