Materská škola svätých anjelov strážcov

Láska rozdávaním rastie

Navštívili nás študenti III.B., aby deťom prostredníctvom pantomímy priblížili čo znamená deliť sa s láskou. Anjel dáva v tejto pantomíme človeku srdce ako dar. On si ho chráni a nikomu nechce pomôcť, lebo sa bojí, že mu z neho ubudne. No čím menej pomáha tým viac z jeho srdca ubúda, až kým je také maličké, že sa anjela pýta, čo má robiť. Ten  mu dá radu, že sa má deliť, a naozaj, stretáva tých istých ľudí – zhrbenú starenku, uličníkov, dievča, ktoré ide zo školy, či reperov. Každý pred ním uteká, no tentoraz človek prichádza ku všetkým a pomáha – delí sa so svojím darom – s láskou. Čím viac sa delí, tým viac jeho srdce rastie až je také obrovské, že ho musia držať všetci a vmestí sa do neho každý.

 

Láska rozdávaním rastie.

Prajeme všetkým takúto skúsenosť nielen počas Vianoc, ale po celý rok počas každého i všedného dňa!

Fotogaléria

(text: sr. Josefa, sr. Teresita, foto: študenti)

Novinky v kocke
  • Hneď po vianočných prázdninách sme sa stre... / viac
  • Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a špo... / viac
  • Spojená katolícka škola v Nitre pozýva vše... / viac
  • Pokoj vám, JA som to!     „Vo svete máte ... / viac
  • Podporte našu školu - darujte 2% (3%) zo s... / viac