Materská škola svätých anjelov strážcov

Ako ja, tak aj ty, môžeš svätý byť" - text piesne, ktorý sme si spolu s deťmi spievali k oslave všetkých svätých. Spolu s deťmi sme prišli aj na to, že, všetci sa nimi môžeme stať - či sme malí a či veľkí. Veľkú radosť sme mali aj z toho, že, každý z nás má svojho svätého patróna, ktorý mu pomáha na ceste do neba k Nebeskému Otcovi.

Fotogaléria

viac

Naši najmenší majú za sebou svoj veľký deň, svoje prvé vystúpenie!. V mesiaci október sme sa s deťmi rozprávali o našich starých rodičoch. Hovorili sme si o čase, ktorý s nimi trávime a o spoločných zážitkoch s nimi. Na konci mesiaca sme ich pozvali do našej Materskej školy. Deti si pre nich okrem občerstvenia a darčeka, pripravili i predstavenie, v ktorom bola skrytá ich smelosť, šikovnosť, odvaha, radosť nad ktorou môžeme iba žasnúť.

Fotogaléria

viac
28.03.2022
Maliari
V týždennej téme "Cestujeme po Slovensku" sme sa rozprávali o našej krajine, o meste v ktorom bývame, spomínali sme si na dominanty nášho mesta a tak vznikol spontánny nápad namaľovať na veľké maliarske plátno, čo sa nám páči na našom Slovensku, kam radi cestujeme, a aké vzácne miesta skrýva naša starobylá Nitra.
Do tajov maliarskeho umenia nás voviedla pani výtvarníčka Katka Jahnová, ktorá nám porozprávala, ako náš nápad najprv nakresliť a neskôr aj namaľovať na plátno. Dozvedeli sme sa aj to, že k maľovaniu nám postačia štyri základné farby a tie ostatné si z nich môžeme jednoducho namiešať. Naše spoločné dielko sa oplatí určite vidieť a Katke ďakujeme za inšpirujúce dopoludnie.
viac

Počas týždennej témy "Kniha, moja kamarátka" sme s deťmi poznávali rôzne druhy kníh, vyrábali sme si svoju vlastnú knihu, ale naučili sme sa, ako môžeme zo starého papiera vyrobiť nový papier. Oboznamovali sme sa s písmenkami, o ktoré deti prejavujú veľký záujem. Aká by to bola kniha bez záložky? Tú deti tiež vyrábali. A nie len pre seba! V tejto dobe, ktorá prináša veľa neistôt a pre mnohých i strach, sme chceli priniesť radosť a úsmev do života ľudí, ktorých stretneme počas vychádzky. Deti ich obdarovali vyrobenými záložkami a aj oni samotné mali z toho veľkú radosť. Videozáznam si môžete pozrieť tu.

Fotogaléria

viac

Máme za sebou prvé mesiace školského roka, kedy deti postupne vytvárajú kolektív, kde sa "nové Púpavky" adaptujú na nové prostredie a staršie deti im v tom veľmi pomáhajú. Vznikajú nové priateľstvá, zažívajú spoločné zážitky, získavajú rôzne vedomosti a zručnosti. Prajeme deťom, nech sú v našej materskej škole spokojné, šťastné, vypočuté a pochopené. 

Fotogaléria

viac

Deň detí sme si vychutnali ako sa patrí hrami, spoločnými zábavnými aktivitami, hudbou, ale aj osviežujúcim prekvapením. To, že sa nám deň naozaj vydaril, nám deti s radosťou štebotali.  

Fotogaléria

viac

Milí rodičia, tento mesiac sme začali „zdravo“. Ako je možné, že naše nohy odnesú celé naše telo? Čo môže za to, že dýchame? Ako vlastne funguje srdce a prečo nemôže byť unavené? Na všetky otázky sme dostali odpoveď hneď prvé dva novembrové týždne. Naučili sme sa, ako sa máme správne starať o zúbky a prečo je zdravé jedlo, také dôležité. Dokonca sme sa naučili, ako pomôcť niekomu, kto sa zranil. Skúsili sme si to s naozajstnou lekárničkou a zahrali sme sa na lekárov. Aj náš nebeský ocko uzdravoval. Aj keď on takú lekárničku nepotreboval. Aj to sme sa naučili. Že nás miluje a požehnáva. Počúva naše trápenia a vypočuje aj naše prosby, aby nás potom s láskou mohol viesť cez všetky naše radosti aj trápenia.  Okrem toho sme sa však naučili aj rozoznávať farby, triediť ich a pomenovávať geometrické tvary. Slimáčik Edo nám vysvetlil, prečo je každá farba dôležitá a kamarátka Lienka nám pomohla spoznať postupnosť dní v týždni. Už vieme, ktoré dni chodíme do škôlky a kedy sme doma. Teraz je čas sa pripraviť na najkrajšiu časť roku. Ahoj mami a ocko, my sa ideme pripraviť na advent. 

S láskou, Vaše deti  Fotogaléria

Uzdravuje skľúčených srdcom a obväzuje ich rany. (Žalm 147, 3)

 

viac

Začiatok októbra nám priniesol oslavu patrónov našej MŠ - svätých anjelov strážcov. Sviatok sme oslávili sv. omšou s našim pátrom Petrom, ale aj upečením si svojho anjelíčka-medovníčka. Deti poznávali modlitbu ruženca, príbeh detí z Fatimy, ktorý ich mimoriadne zaujal. Počas mesiaca október sme viac mysleli na našich starkých, ale aj na starších ľudí, ku ktorým sa snažíme byť pozorní a vnímať ich potreby. Rozprávali sme sa o tom, ako môžeme chrániť našu Zem, že sa každý z nás stáva ochranárom tým, ako sa správa v prírode a k prírode. Opäť sme sa naučili ďalšie pesničky a básničky, ktoré vám deti určite doma spomínajú.

Fotogaléria 

viac

Aj keď je ešte len začiatok roka, my už sme si osvojili nové pravidlá, zvykli si na chod škôlky a vytvorili silné priateľstvá. Počas posledného týždňa, kedy sme ďakovali za úrodu, sme sa stihli oboznámiť s rôznymi druhmi ovocia a zeleniny, skúsili sme ich chuť, vôňu a poďakovali za ne nášmu Nebeskému Ockovi. Spoločne sme sa naučili básničku „Spadla hruška zelená“ a to dokonca s rytmickým sprievodom a dramatickým stvárnením. V piatok sme boli spoločne v „divadle“ a to sme nemuseli chodiť ďaleko, ani platiť vstupné. Porozprávali sme si totiž príbeh o stvorení sveta a Noeho arche. Nechýbal ani náš hlasný spev pri piesni „Boh stvoril“. Stihli sme sa tiež porozprávať o tom, čo znamená rodina, kto ju tvorí a koho máme doma. Tiež sme poznávali dopravné pravidlá, na čo slúži priechod pre chodcov, vnímali rozdiel medzi semafórom pre autá a pre ľudí. To, že sme sa spolu zahrali na autá, bola obrovská zábava. Tešíme sa na ďalšie spoločne strávené chvíle. Fotogaléria

viac

Našu materskú školu navštívila vzácna návšteva zo Zariadenia pre seniorov - pani Milota Ďurečková. Deti už od rána vedeli, že budeme mať hosťa, preto pripravili malé občerstvenie a nedočkavo čakali, kto sa objaví vo dverách. Pani Milota deťom prečítala rozprávku, spoločne sa o nej porozprávali, spomienky našej hosťky deti počúvali s nadšením. Ďakujeme za ochotu prísť nás obohatiť!

Fotogaléria

viac
Novinky v kocke
  • Vážení rodičia a priaznivci našej školy! ... / viac
  • Či veľký, či malý. Každý sa môže modliť ru... / viac
  • Srdce je symbolom lásky - a deti ju dokážu... / viac
  • Sviatok sv. anjelov strážcov, našich patró... / viac
  • Pokoj vám, JA som to!     „Vo svete máte ... / viac