Deň detí sme si vychutnali ako sa patrí hrami, spoločnými zábavnými aktivitami, hudbou, ale aj osviežujúcim prekvapením. To, že sa nám deň naozaj vydaril, nám deti s radosťou štebotali.

Milí rodičia, tento mesiac sme začali „zdravo“. Ako je možné, že naše nohy odnesú celé naše telo? Čo môže za to, že dýchame? Ako vlastne funguje srdce a prečo nemôže byť unavené? Na všetky otázky sme dostali odpoveď hneď prvé dva novembrové týždne. Naučili sme sa, ako sa máme správne starať o zúbky a prečo je zdravé jedlo, také dôležité. Dokonca sme sa naučili, ako pomôcť niekomu, kto sa zranil. Skúsili sme si to s naozajstnou lekárničkou a zahrali sme sa na lekárov. Aj náš nebeský ocko uzdravoval. Aj keď on takú lekárničku nepotreboval. Aj to sme sa naučili. Že nás miluje a požehnáva. Počúva naše trápenia a vypočuje aj naše prosby, aby nás potom s láskou mohol viesť cez všetky naše radosti aj trápenia.  Okrem toho sme sa však naučili aj rozoznávať farby, triediť ich a pomenovávať geometrické tvary. Slimáčik Edo nám vysvetlil, prečo je každá farba dôležitá a kamarátka Lienka nám pomohla spoznať postupnosť dní v týždni. Už vieme, ktoré dni chodíme do škôlky a kedy sme doma. Teraz je čas sa pripraviť na najkrajšiu časť roku. Ahoj mami a ocko, my sa ideme pripraviť na advent.

S láskou, Vaše deti  Fotogaléria

Uzdravuje skľúčených srdcom a obväzuje ich rany. (Žalm 147, 3)

Začiatok októbra nám priniesol oslavu patrónov našej MŠ - svätých anjelov strážcov. Sviatok sme oslávili sv. omšou s našim pátrom Petrom, ale aj upečením si svojho anjelíčka-medovníčka. Deti poznávali modlitbu ruženca, príbeh detí z Fatimy, ktorý ich mimoriadne zaujal. Počas mesiaca október sme viac mysleli na našich starkých, ale aj na starších ľudí, ku ktorým sa snažíme byť pozorní a vnímať ich potreby. Rozprávali sme sa o tom, ako môžeme chrániť našu Zem, že sa každý z nás stáva ochranárom tým, ako sa správa v prírode a k prírode. Opäť sme sa naučili ďalšie pesničky a básničky, ktoré vám deti určite doma spomínajú.

Aj keď je ešte len začiatok roka, my už sme si osvojili nové pravidlá, zvykli si na chod škôlky a vytvorili silné priateľstvá. Počas posledného týždňa, kedy sme ďakovali za úrodu, sme sa stihli oboznámiť s rôznymi druhmi ovocia a zeleniny, skúsili sme ich chuť, vôňu a poďakovali za ne nášmu Nebeskému Ockovi. Spoločne sme sa naučili básničku „Spadla hruška zelená“ a to dokonca s rytmickým sprievodom a dramatickým stvárnením. V piatok sme boli spoločne v „divadle“ a to sme nemuseli chodiť ďaleko, ani platiť vstupné. Porozprávali sme si totiž príbeh o stvorení sveta a Noeho arche. Nechýbal ani náš hlasný spev pri piesni „Boh stvoril“. Stihli sme sa tiež porozprávať o tom, čo znamená rodina, kto ju tvorí a koho máme doma. Tiež sme poznávali dopravné pravidlá, na čo slúži priechod pre chodcov, vnímali rozdiel medzi semafórom pre autá a pre ľudí. To, že sme sa spolu zahrali na autá, bola obrovská zábava. Tešíme sa na ďalšie spoločne strávené chvíle. Fotogaléria

Našu materskú školu navštívila vzácna návšteva zo Zariadenia pre seniorov - pani Milota Ďurečková. Deti už od rána vedeli, že budeme mať hosťa, preto pripravili malé občerstvenie a nedočkavo čakali, kto sa objaví vo dverách. Pani Milota deťom prečítala rozprávku, spoločne sa o nej porozprávali, spomienky našej hosťky deti počúvali s nadšením. Ďakujeme za ochotu prísť nás obohatiť!

Deti z triedy Púpavky si pripravili pre svojich rodičov krátke vystúpenie k príležitosti "Dňa matiek". Deti potešili nielen svojich najbližších, ale navštívili aj Zariadenie pre seniorov na Zobori, kde priniesli radosť starkým. Za kvalitnejšie vystúpenie ďakujeme ZSE. Vďaka ich podpore sme zakúpili elektronické piano a mohli vás tak potešiť aj kvalitnejšou hudbou.

Deň otvorených dverí na Strednej zdravotníckej škole, ktorú máme v susedstve, sme s deťmi ani tento rok neobišli. Deťom sa v škole veľmi páčilo a ktovie, možno to pre nich bola inšpirácia do ich budúceho povolania :) Ďakujeme za milé prevedenie učebňami a za čas, ktorý nám zamestnanci školy venovali.

Október je známy aj ako mesiac úcty k starším. Tak sme sa vybrali spríjemniť deň okoloidúcim seniorom vlastnoručne vyrobenými srdiečkami. Ich stretnutie s deťmi bolo pre nich prekvapením, ale aj veľkou radosťou. Deti boli zároveň šťastné a nadšené, že mohli urobiť radosť niekomu inému - aj keď neznámemu.

Tento krásny deň oslávili deti z triedy Púpavky v Poľnohospodárkom múzeu. Veľmi sa tešili z lietadla, z ktorého kedysi skákali parašutisti a vyskúšali si pozíciu pilota vo vrtuľníku. Zažili tri zaujímavé jazdy a každá z nich mala svoje čaro - jazda traktorbusom, parným vlakom a detským elektrickým vláčikom. Okrem zábavy sa v “objaviteľskom kútiku” dozvedeli zaujímavé veci. Zahrali si na zvoncoch a s dobrou náladou sme sa vrátili do škôlky.

Odložili sme zimné vetrovky a plnými dúškami si vychutnávame teplé jarné počasie. Deti to priam ťahá na náš dvor, kde sa môžu do sýtosti vybehať, kolobežkovať, hojdať a pripravovať z piesku zaujímavé koláčiky. Slnečné počasie nám umožňuje realizovať pekné vychádzky, pri ktorých deti spoznávajú zmeny prírody, učia sa orientovať v okolí a osvojovať si základné pravidlá cestnej premávky. O túto ich radosť sa chceme podeliť niekoľkými fotografiami :)

• V situácii, s ktorou dnes bojuje celý svet... / viac