Aj tento rok sme sa s veľkou radosťou začali pripravovať na Vianoce. V adventnom období sme sa snažili byť zase o trošku lepší, pripravovať si srdiečka na príchod Pána Ježiša. Páter Peter nám požehnal adventné vecne, aby sme aj tento predvianočný čas mali požehnaný.

Ani tento rok neobišiel našu materskú školu každým dieťaťom očakávaný "sv. Mikuláš", ktorý vďaka svojej láskavosti a dobrej nálade urobil u nás zázračnú atmosféru.

O tom, ako funguje ľudské telo, aké je jedinečné a zaujímavé z vonka i z vnútra, sa mohli deti presvedčiť na Strednej zdravotníckej škole. Počas dňa otvorených dverí nás privítala pani riaditeľka, pani profesorky a veľmi milé študentky. Mnohé deti ukázali svoju odvahu a dali si obviazať ruku, nohu, hlavu... Pomocou plyšových zvieratiek im študentky ukázali, že injekcie sa netreba báť. Bolo čo pozorovať aj v laboratórnej miestnosti. Deti odchádzali do škôlky nadšené a plné zážitkov. Ďakujeme za túto spoluprácu a vrúcne prijatie.

17.11.2023
Divadielko Hop

Interaktívne predstavenie pre najmenších o zajkovi,  jeho mamičke a ich kamarátoch nás úplne vtiahlo do príbehu. Nezaobišlo sa to bez úloh, ktoré sme hravo vyriešili.

Lego, kocky, plastelína, vyrábanie...  Známa klasika, no s novými kamarátmi a ich tvorivými nápadmi sa aj hra stala oveľa zaujímavejšou a radostnejšou. Posúďte sami.

09.10.2023
Hlava v hlave

Dostali sme pozvánku navštíviť bábkové divadlo a zažiť si nové pripravované predstavenie "Hlava v hlave". Zámerne píšeme "zažiť", pretože sme si túto jedinčnú, interaktívnu, zábavno-náučnú prednášku najsttaršej a zároveň najmladšej vednej discipíny "hlavológie" naozaj zažili a užili - od detí sme počuli samé chichotanie sa.  Renomovaní odborníci nám priniesli nielen najnovšie poznatky z tejto oblasti, ale dali hlavy dohromady, aby zmerali našu tvrdohlavosť a dozvedeli sme sa tiež niečo o tom, ako hodiť veci za hlavu či ako tú hlavu nestratiť :)

Fotky z predstavenia uvidíte po otvorení článku.

Naše deti mali možnosť vstúpiť do zázračného cirkusového sveta, kde bolo možné aj to nemožné! Batolárium Najmenší cirkus hravou a poetickou formou ponúklo deťom v predškolskom veku pestrosť bábkových inscenačných postupov, aby tak mohli zažiť čaro divadelnej formy.

28.06.2023
Opäť Tyjatr

Opäť sme navštívili tradičné divadlo p. Gontka Tyjatr s jeho ďalším predstavením. Ďakujeme pánovi Gontkovi za jeho čas a príjemné posedenie na dvorčeku :)

Spoločne s deťmi sme strávili pekný deň spojený s prehliadkou leteckého hangáru, hasičskej techniky ako aj budovy ľudovej školy, v ktorej sme si prezreli rôzne učebné pomôcky a hračky. Tiež sme sa povozili na elektrickom vláčiku a príjemne sa zabavili aj pri spoločnej opekačke. Hudbou a pohybovými aktivitami sme zakončili náš pekný výlet. Zo srdca ďakujeme rodine Murínových, Polákových a Stehlíkových za pomoc a príjemnú spoločnosť. Fotogaléria
25.02.2023
Karneval 2023

Urobiť fotky z karnevalu nebolo vôbec jednoduché. Skákanie, tancovanie, súťaženie sa nieslo celým dopoludním. Krásne a originálne kostýmy nás vtiahli do rozprávky a radosť detí nemala konca, takže sme so zábavou pokračovali aj popoludní. Zhodli sme sa - Vianoce a karneval by mali byť každý deň! :)

Fotogaléria1

Fotogaléria2

Zo srdca ďakujeme rodine Murínových, ktorá nám opäť umožnila prijať Betlehemské svetlo aj v našej materskej škole - putujúce priamo z Betlehema.

• Vážení rodičia a priaznivci našej školy! ... / viac
  • Či veľký, či malý. Každý sa môže modliť ru... / viac