Je tu jar a s ňou prichádza aj najväčší sviatok v roku Veľká noc. Aj my v materskej škole sme sa na ňu pripravovali. Spoločne s deťmi sme sa modlili krížovú cestu, vyrábali sme pozdravy s ručne písaným textom, priblížili sme si udalosti z poslednej večere.
Deti vyjadrovali svoje predstavy o tom, ako sa  pripraviť  na sviatky.
Tešili sme sa zo všetkých spoločných aktivít, či to bolo maľovanie, alebo vyšívanie papierových vajíčok, pečenie barančeka, vyzdobovanie nášho vchodu, výroba ovečky ako symbolu Veľkej noci.

Prajeme vám pokojné a milostiplné prežitie Veľkonočných sviatkov.

V materskej škole sme sa snažili prežiť adventné obdobie s dôrazom na potrebu konania dobrých skutkov, kedy deti každý deň počúvali príbeh a snažili sa uvedomovať si vvykonané vlastné dobré skutky. Pred Vianocami k nám zavítal p. Murín, ktorý priniesol Betlehemské svetlo. Sme veľmi vďační, že myslel na našu materskú školu a že deťom pripravil krásny zážitok (fotogaléria). Radosť z narodenia Ježiša sme oslávili v posledný deň v škôlke slávnostným obedom a privítaním Márie s dieťatkom.  Fotogaléria

Sme radi, že sme v našej materskej škole pred Vianocami mohli privítať pátra Petra, ktorému sa deti vždy potešia. Aj keď v malom počte, ale sme radi, že sme spoločne slávili svätú omšu. Naši chapci boli vynikajúci miništranti :)

Zo srdca vám ďakujeme, že ste sa tak štedro zapojili do milej výzv "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". Aj vďaka vám budú mať seniori v zariadeniach príjemnejšie a o trošku radostnejšie Vianoce v tejto neľahkej dobe. Je úžasné, že vediete vaše deti k spolupatričnosti, láskavosti, štedrosti, k vnímaniu potrieb iných a empatii. V dnešnej dobe je to vzácne a veľmi potrebné.

To by teda bolo, keby na nás sv. Mikuláš tento rok zabudol...Nie, nie, nezabudol, prišiel aj so svojim pomocníkom anjelom, aby potešili našich drobcov svojou prítomnosťou a balíčkom. Nebolo to však zadarmo - okrem poslúchania, si balíček deti vyrecitovali a vyspievali. Sv. Mikuláša potešili aj svojou kresbičkou. Ďakujeme Mikulášovi a anjelikovi, že prišli deti obdarovať aj v tomto obmedzenom čase  :)

Veľkonočný čas sme prežívali inak ako po uplynulé roky. Naša materská škola zostala síce zatvorená, no myšlienkami sme boli a sme stále s našimi deťmi. Veľkonočný čas prežívali síce naše deti doma, ale o to rodinnejšie a intenzívnejšie. Deti nám písali, kreslili, posielali svoje pozdravy, výtvory a fotografie. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podelili o svoju radosť aj so svojou škôlkou. I keď sme nemohli byť spolu fyzicky, duchovne sme si boli bližší. Veľmi si ceníme vaše listy, pozdravy, milé slová a telefonáty.
Ďakujeme, že vás máme, chýbate nám.

Vo fotogalérií je množstvo krásnych fotiek.

... aj takto spievali naše deti v materskej škole, ktorá sa za okamih premenila na akúsi rozprávkovú krajinu, v ktorej sa stretli princezné aj draci, Spiderman so Supermanom, zvieratká i šašovia. Dopoludnie nám ubehlo veľmi rýchlo a zábavy bolo naozaj veľa. Súťažili sme, hádali sme hádanky, hľadali sme rozprávkovú cestu s pokladom a veľa, veľa sme tancovali.
Ďakujeme za všetky masky a kostýmy, naozaj boli všetky skvelé -  ako aj ich nositelia!

Navštívil nás pán poľovník! To bolo radosti, keď nám porozprával a ukázal zaujímavé veci. Veľkou vzácnosťou pre nás bolo vidieť skutočné parohy a možnosť sa ich dotknúť, dozvedieť sa nové informácie o živote zvierat v lese. Ďakujeme mu za čas, ktorý nám venoval.

Naše šikovné deťúrence si nacvičili vianočnú hru a predviedli ju svojim najbližším. Menšie deti ukázali scénku o smutnej jedličke, ktorá nebola dokonalá, no vďaka prijatiu a pomoci kamarátov, sa cítila užitočná. Deti tiež vyspievali odkaz o tom, že náš Boh ľúbi každého z nás aj s nedokonalosťami. Staršie deti odohrali udalosť ako Mária s Jozefom putovali, kým našli miesto pre vianočný zázrak. Príbeh, ako sa zrodila Láska v jasličkách, bol popretkávaný piesňami a scénickým tancom. Zopár záberov si môžete pozrieť aj v našej fotogalérii.

Predvianočnú atmosféru sme si chceli vytvoriť nielen v našej materskej škole, ale spríjemnili sme ju aj ozdobením stromčeka v priestoroch Diecézneho múzea. Deti boli rady, že môžu potešiť návštevníkov aj vlastným pričinením, preto sa pri ozdobovaní veľmi snažili.

A aké by to boli Vianoce bez betlehemského svetla? Jankov ocino, ktorý je súčasťou skautskej organizácie, ho priniesol aj k nám. Toto svetlo putovalo z Betlehema, kde sa narodilo "Svetlo", ktoré sa rozšírilo do celého sveta.

Veľmi ďakujeme za príležitosti, ktoré môžu deti zažiť i vďaka vám!

• V situácii, s ktorou dnes bojuje celý svet... / viac