Počas novembra sme sa porozprávali o sviatkoch ako Pamiatka zosnulých a Sviatok všetkých svätých. Postupne sa zoznamovali so životnými príbehmi svätých.. Na dvore materskej školy „brigádovali“ J, dostali nové detské hrable a metly a mali z práce veľkú radosť. Počas mesiaca sa postupne začali pripravovať na nadchádzajúci advent, vytvorili si adventné venčeky, ktoré im p. Peter posvätil. Pripravovali darčeky pre svojich najbližších, diskutovali o zmysle vzájomného obdarovania a začali aj s nácvikom vianočnej besiedky, z ktorej majú veľkú radosť J.

December začali čítaním adventných príbehov na každý deň, vytvorili si veľký stromček, ktorý každý deň zdobili ozdôbkami. Materskú školu navštívil aj sv.Mikuláš, pre ktorého si deti pripravili básničku aj pieseň.  Vytvorili tiež videopozdrav k vianočným sviatkom pre o. biskupa. Oslávili tiež sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Pokračovali tiež s prípravou vianočnej besiedky a vytváraním darčekov pre svojich blízkych a priateľov materskej školy. Fotogaléria

Hneď na úvod októbra sa Nezábudky oboznámili so sviatkom sv. anjelov strážcov, vytvárali anjelikov, zdramatizovali spoločne príbeh o Azariášovi. Pozornosť sme tiež venovali Ružencovej Panne Márii, jej detstvu, životu, deti vytvárali naozaj fantastické podoby ruženca, tvorili kytice kvetov pre Pannu Máriu. Prostredníctvom japonskej techniky kamishibai pracovali s rozprávkovými príbehmi, reprodukovali rozprávky s oporou o ilustrácie a rozvíjali tak komunikačné zručnosti. Pokúsili sme sa tiež o recykláciu papiera zo starých letákov a dá sa povedať, že náš pokus bol úspešný J. Nezabudli sme ani na našich starých rodičov, deti nám svojich starkých predstavili, maľovali ich a tiež si zahrali rozprávku o tom ako dedko ťahal repku. Fotogaléria

Naše dni ubiehajú veľmi rýchlo.... Už sme sa rozprávali aj o jeseni, o ovocí a zelenine. Naučili sme sa miešať farby - no k tomu sme potrebovali zásterky,  ktoré sme si sami vyzdobili a budú nám slúžiť počas celého šk. roka. Našich patrónov: anjelov strážnych sme tiež oslávili ako sa patrí. Fotogaléria vám ukáže, že v našej škôlke spoznávame veľa vecí a rastú naše priateľstvá.

Začali sme spolu len pred pár dňami a už sme vytvorili spoločenstvo, priateľstvá, zvykli sme si na denný program a tiež sme sa stihli aj niečo naučiť. Náš deň začína rozcvičkou, počas ktorej sme sa tento týždeň naučili aj básničku, (vieme ju aj ukazovať):

Už sme v lese sú tu stromy,

jeden tu a druhý tu.

Vietor máva vetvami,

vtáčky letia nad nami.

Malý zajko skáče v lese,

veverka si orech nesie.

Medvedík sa prevaľuje,

ku spánku sa pripravuje. Fotogaléria

Po rozcvičke sa v rannom kruhu rozprávame o svojich zážitkoch a krátkou modlitbou

O tom, že naši predškoláci, nie sú už malí škôlkari, svedčí dvojdňový výlet v Starej Haliči, ktorý zvládli úplne výborne. Užili sme si veľa zábavy v zveroparku, pri pokladovke, opekačke, tvorivých dielňach a futbale. Dozvedeli sme sa veľa nových informácií o včielkach o reštaurovaní sôch a obrazov. Boli sme potešiť starkých v úplne novom Domove dôchodcov a chválili sme spoločne Pána Boha pri sv. omši.

„Vďaka Ti Pane, za krásny výlet, za naše deti a vyprosujeme potrebné milosti pre brata Petra a obetavé sestry Rodiny Panny Márie, vďaka ktorým sa tento výlet mohol zrealizovať.“

Pekné ľudové tance a zaujímavé tradičné remeslá sme mohli obdivovať vďaka pozvaniu MŠ sv. Gorazda, ktorá každoročne organizuje Gorazdov folklorníček.

12.06.2019
Lúčime sa

„Dovidenia milá škôlka, my už nie sme malí.“ Táto pieseň znela celou cestou až k reštaurácii Castellum Cafe, kde predškoláci odovzdali svoje tablo – symbol ukončenia Materskej školy sv. anjelov strážcov.

Do knižnice si chodíme každý týždeň vypočuť peknú rozprávku, popozeráme si a požičiame zaujímavé knižky. Okrem toho nás však pani knihovníčky prekvapia peknými akciami: zahrali nám divadielko, sadili sme a jedli žeruchu a plnili sme rôzne zaujímavé úlohy. Do knižnice sa vždy tešíme!!!

Naše deti už len svojou návštevou v Domove dôchodcov veľmi potešili srdcia tých, ktorí prijali pozvanie na náš program. Deti sa modlili krížovú cestu. Počas nej  spievali a znázorňovali jednotlivé zastavenia. Rozjímanie o utrpení Pána Ježiša z úst nevinných detí posilnilo srdcia tých, ktorí nesú rôznym spôsobom svoje utrpenie. Takto sme sa mohli spoločne pripraviť na najväčšie sviatky liturgického roka, na Veľkú noc.

V živote človeka je veľmi dôležité, aby cítil, že je tu niekto, kto ho má rád. Cítime sa šťastní, ak sme obdarúvaní, ale oveľa krajším pocitom je, ak sa nám podarí niekoho potešiť.  A s touto myšlienkou sme sa s deťmi vybrali do Zariadenia pre seniorov. Potom, ako deti zahrali scénku, zatancovali, zaspievali a rozdali darčeky, bola naozaj vidieť veľká radosť na oboch stranách.

• V situácii, s ktorou dnes bojuje celý svet... / viac