Materská škola svätých anjelov strážcov

O tom, že naši predškoláci, nie sú už malí škôlkari, svedčí dvojdňový výlet v Starej Haliči, ktorý zvládli úplne výborne. Užili sme si veľa zábavy v zveroparku, pri pokladovke, opekačke, tvorivých dielňach a futbale. Dozvedeli sme sa veľa nových informácií o včielkach o reštaurovaní sôch a obrazov. Boli sme potešiť starkých v úplne novom Domove dôchodcov a chválili sme spoločne Pána Boha pri sv. omši.

„Vďaka Ti Pane, za krásny výlet, za naše deti a vyprosujeme potrebné milosti pre brata Petra a obetavé sestry Rodiny Panny Márie, vďaka ktorým sa tento výlet mohol zrealizovať.“

Fotogaléria

viac

Pekné ľudové tance a zaujímavé tradičné remeslá sme mohli obdivovať vďaka pozvaniu MŠ sv. Gorazda, ktorá každoročne organizuje Gorazdov folklorníček.

Fotogaléria

viac
12.06.2019
Lúčime sa

„Dovidenia milá škôlka, my už nie sme malí.“ Táto pieseň znela celou cestou až k reštaurácii Castellum Cafe, kde predškoláci odovzdali svoje tablo – symbol ukončenia Materskej školy sv. anjelov strážcov.

Fotogaléria

viac

Do knižnice si chodíme každý týždeň vypočuť peknú rozprávku, popozeráme si a požičiame zaujímavé knižky. Okrem toho nás však pani knihovníčky prekvapia peknými akciami: zahrali nám divadielko, sadili sme a jedli žeruchu a plnili sme rôzne zaujímavé úlohy. Do knižnice sa vždy tešíme!!!

Fotogaléria

viac

Naše deti už len svojou návštevou v Domove dôchodcov veľmi potešili srdcia tých, ktorí prijali pozvanie na náš program. Deti sa modlili krížovú cestu. Počas nej  spievali a znázorňovali jednotlivé zastavenia. Rozjímanie o utrpení Pána Ježiša z úst nevinných detí posilnilo srdcia tých, ktorí nesú rôznym spôsobom svoje utrpenie. Takto sme sa mohli spoločne pripraviť na najväčšie sviatky liturgického roka, na Veľkú noc.

Fotogaléria

viac

V živote človeka je veľmi dôležité, aby cítil, že je tu niekto, kto ho má rád. Cítime sa šťastní, ak sme obdarúvaní, ale oveľa krajším pocitom je, ak sa nám podarí niekoho potešiť.  A s touto myšlienkou sme sa s deťmi vybrali do Zariadenia pre seniorov. Potom, ako deti zahrali scénku, zatancovali, zaspievali a rozdali darčeky, bola naozaj vidieť veľká radosť na oboch stranách.  

Fotogaléria

viac

Vychádzkou na Zobor sme plnými dúškami nasávali krásu prírody. Túto krásu sme mohli vnímať všetkými zmyslami, čo je pre deti najdôležitejšie. Skúškou odvahy, ktorú deti zvládli výborne, bola návšteva Svoradovej jaskyne. Vstupovali do nej s rešpektom a s úprimnou modlitbou. Deti sa vôbec nesťažovali a zvládli naozaj dlhú túru, z ktorej sme mali krásny pocit.  

Fotogaléria

viac

"To bolo super!" Tak takto nadšené odchádzali deti z dopravného ihriska na Chrenovej. Aby sme zvládli bezpečnú jazdu, pani policajtka nás najskôr v učebni poučila o dodržiavaní pravidiel a bezpečnosti na ceste a potom "šup" na ihrisko. Deti si osvojovali jazdu po pravej strane, reagovať na svetelnú signalizáciu, rešpektovať spolujazdcov a poznať základné dopravné značky.

Fotogaléria

viac

Po veľmi rýchlej adaptácii našich predškolákov sme navštívili Ponitrianske múzeum. Deti obdivovali reštaurované predmety Mgr. Šumichrastovej, ale najväčšiu radosť im urobili zvieratká a to najmä obrovský zubor. Taktiež si s veľkým záujmom obzerali trojrozmerné rekonštrukcie obydlí, staré predmety a šperky.

Fotogaléria

viac

Rozhodli sme sa popasovať s dopravnými pravidlami. Ale skôr, ako sme vyšli na dopravné ihrisko, privítala nás milá pani policajtka, aby sme si spolu s ňou zopakovali dopravné značky a čo všetko nás môže prekvapiť priamo v premávke. Nezabudla nám pripomenúť, aké je nesmierne dôležité používať reflexné prvky, či už ako chodci alebo cyklisti.  No a po teórii nasledovala prax a to sme sa už veru všetci vyšantili, samozrejme, podľa pravidiel :) Fotogaléria

viac
Novinky v kocke
  • S pomocou firmy Sanding sa nám podarilo sp... / viac
  • Minister školstva mimoriadne prerušuje pre... / viac
  • Pár riadkov od otca Petra Buranského si mô... / viac
  • V situácii, s ktorou sa dnes pasuje celý s... / viac
  • Ministerka školstva, vedy, výskumu a šport... / viac