Karneval

„....všetkým je dnes veselo, veď je karneval...“ sa spievalo 9. 2. 2016 v našej materskej škole. A veruže veselo aj bolo!

Detičky prichádzali ráno do triedy už vo svojich kostýmoch a začal sa pre nás výnimočný deň. Niektorí sa naň tak veľmi tešili, že až nedokázali predchádzajúci večer zaspať.  A tešili sa i pani učiteľky, ktoré nezabudli, že sa treba tiež preobliecť do kostýmov. Karnevalom teda deti sprevádzali Biela víla, Ruženka, Žabka a Indiánka.

Po posilnení sa chutnou desiatou, sme sa všetky masky navzájom predstavili, spoločne si zatancovali a ako sa na správny karneval patri, deti predviedli svoju šikovnosť v súťažiach. Nakŕmenie draka loptičkami, aby nezjedol krásnu princeznú, nebol pre maličkých žiaden problém.  Kačací tanec, tanec s balónikmi, karnevalové hádanky a mnoho ďalších úloh bolo pripravených pre našich škôlkárov. Po skvelých výkonoch deti dostali zaslúženú odmenu. Ale to nebolo všetko! Kostýmy sme vyzliekli iba vtedy, keď sme si po dobrom obede išli trochu oddýchnuť. Zábava však potom pokračovala až do úplného záveru dňa v MŠ.

(text: Mgr. Katarína Hucíková, foto: sr. Teresita, Mgr. Katarína Hucíková)