Biozáhradka v meste

Naši malí aj veľkí škôlkári si mali možnosť vyskúšať záhradkárčenie priamo v materskej škole, kde sme si rastlinky nielen vysadili, ale aj pozorovali ich rast. Oboznamovali sme sa so starostlivosťou o jednotlivé druhy zeleniny, ako rajčiny, papriku, uhorky, cviklu, voňavé bylinky, kaleráb, stĺpikové ovocné stromčeky, maliny, jahody a pod. Takéto zážitkové učenie sme mohli zrealizovať vďaka projektu vyhláseného z nadácie ZSE a osobného patronátu pána inžiniera Petra Žibeka. Nielen, že sme sa naučili starostlivosti o jednotlivé druhý rastlín, ale takéto záhradkárčenie nám skrášlilo okolie materskej školy, ktoré sa budeme snažiť aj v budúcnosti rozširovať a motivovať tak deti k zdravým potravinám a kladnému vzťahu k prírode. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili pri príprave alebo realizácii tohoto projektu.