Materská škola svätých anjelov strážcov

Biozáhradka v meste

Naši malí aj veľkí škôlkári si mali možnosť vyskúšať záhradkárčenie priamo v materskej škole, kde sme si rastlinky nielen vysadili, ale aj pozorovali ich rast. Oboznamovali sme sa so starostlivosťou o jednotlivé druhy zeleniny, ako rajčiny, papriku, uhorky, cviklu, voňavé bylinky, kaleráb, stĺpikové ovocné stromčeky, maliny, jahody a pod. Takéto zážitkové učenie sme mohli zrealizovať vďaka projektu vyhláseného z nadácie ZSE a osobného patronátu pána inžiniera Petra Žibeka. Nielen, že sme sa naučili starostlivosti o jednotlivé druhý rastlín, ale takéto záhradkárčenie nám skrášlilo okolie materskej školy, ktoré sa budeme snažiť aj v budúcnosti rozširovať a motivovať tak deti k zdravým potravinám a kladnému vzťahu k prírode. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili pri príprave alebo realizácii tohoto projektu.

Fotogaléria

Novinky v kocke
  • Hneď po vianočných prázdninách sme sa stre... / viac
  • Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a špo... / viac
  • Spojená katolícka škola v Nitre pozýva vše... / viac
  • Pokoj vám, JA som to!     „Vo svete máte ... / viac
  • Podporte našu školu - darujte 2% (3%) zo s... / viac