Poznávame svoje telo

V prvý novembrový týždeň sa naše deti oboznamovali s témou ľudského tela, jeho stavbou a funkciou. Zorganizovali sme besedu, ktorej neoddeliteľnou súčasťou bola názorná ukážka jednotlivých orgánov na ľudskej figuríne. Pani doktorka Mudr. Majerníková nám pútavou formou a ukážkami fungovania jednotlivých sústav ukázala, že nie je potrebné báť sa lekárov, ale že nám vedia (nepochybne tak skvelo ako tá naša teta doktorka) ukázať a vysvetliť všeličo zaujímavé o našich bruškách, uškách a neposedných nožičkách.

Tak čo sme sa to vlastne naučili? Napríklad, že náš mozog riadi celé naše telo, ako prechádza potrava postupne z úst do tráviacej trubice, následne do pažeráka  až do čriev, kam putujú z nej živiny a kam nepotrebné zvyšky. Načo nám vlastne slúži pečeň, srdce, pľúca, črevá, svaly, kosti a pod. Ako máme dávať pozor na naše telo, nap. tým že budeme veľa športovať a zdravo sa stravovať a aj mnoho ďalších užitočných informácii, na ktoré nesmieme zabúdať.

(text: PaedDr. Mgr. Iveta Matejková, foto: PaedDr. Mgr. Iveta Matejková)