Indiánsky "Deň detí"

Veľký deň  - Deň detí, deň plný radosti, napätia, dobrého pocitu, nasadenia, boja, prekvapenia...  Naša Materská škola sa po raňajkách premenila na indiánsky les do ktorého smeli vstúpiť iba ,,praví „ indiáni. Indián musel mať ,,indiánske“ meno. Po prekonaní jednotlivých namáhavých úloh: výroba náhrdelníka, lov rýb, prekonanie niekoľkých prekážok - preliezaním, podliezaním, plazením sa, preskakovaním a naskočením na koňa, a nácvik presného hodu, bol vyznamenaný pierkom na vlastnoručne vyrobenej čelenke.

Získanie posledného, piateho pierka, ktoré sa zdalo byť najťažším: zabitie MAMUTA, (šípom so zaviazanými očami trafiť do papierového mamuta), alebo lov iného lesného, poľného, či exotického zvieraťa  ako je medveď, líška, zajac, papagáj...  (so zaviazanými očami uloviť si plyšovú hračku zavesenú na plote detského ihriska), bolo už pre našich ,,indiánov „ ako nič.

Nasadenie a indiánska ohľaduplnosť v boji bola na záver patrične odmenená.

(text: Sr. Teresita, foto: Sr. Teresita, žiačky ZŠ, Mgr. Katarína Hucíková)