Deň otvorených dverí na SOŠ veterinárnej

Na ktorej škole môžu študenti chovať domáce zvieratká? Ako sa takáto škola volá? Kde sa študenti naučia o takéto zvieratká nielen sa starať, ale ich aj liečiť a zaobchádzať s nimi s úctou a láskou?

Tak toto už naši škôlkari vedia! Mohli sa o tom presvedčiť na vlastné oči, priamo v priestoroch Strednej odbornej školy veterinárnej, kde našu skupinku detí sprevádzala kamarátka včielka a otázok detí bolo neúrekom. Zaviedla nás do priestorov školy, kde si deti mohli prehliadnuť niektoré vodné, ale aj suchozemské živočíchy, psíkov a výcvik psovodov, mačiatka, hlodavce (veľkej obľube sa tešili potkany rôznych farieb, ktoré naše deti hladkali a sledovali vo voliérach), ďalej vtáčiky a na hospodárskom dvore ovečky, somárika, koníka, králiky, domáce zajačiky a hydinu.

Na záver prehliadky nás čakalo veľké prekvapenie v podobe pripraveného divadielka, ktoré pripravili študentky veterinárnej školy "O troch prasiatkach" so šťastným koncom ☺.

I keď nám vopred predpoveď počasia veľmi nepriala, neváhali sme, teplo sme sa obliekli, pripravili pršiplášte a hurá na výlet. Veď chceme byť otužilí, nie? Pán Boh sa ale na nás isto usmial a počasie sa napokon vydarilo. A mali sme pekný zážitok, kde sme sa zasa veľa naučili.

(text: PaedDr. Iveta Matejková, foto: Mgr. Katarína Hucíková)