Materská škola svätých anjelov strážcov

Pre moju maminku a ocka

Začali sme spolu len pred pár dňami a už sme vytvorili spoločenstvo, priateľstvá, zvykli sme si na denný program a tiež sme sa stihli aj niečo naučiť. Náš deň začína rozcvičkou, počas ktorej sme sa tento týždeň naučili aj básničku, (vieme ju aj ukazovať): 

 

Už sme v lese sú tu stromy, 

jeden tu a druhý tu. 

Vietor máva vetvami, 

vtáčky letia nad nami. 

Malý zajko skáče v lese, 

veverka si orech nesie.

Medvedík sa prevaľuje,

ku spánku sa pripravuje. Fotogaléria

Po rozcvičke sa v rannom kruhu rozprávame o svojich zážitkoch a krátkou modlitbou

poprosíme našu nebeskú Matku o ochranu pre vás a nás. Ani sa nenazdáme a je tu desiata. Desiatou sa posilňujeme do začínajúceho dňa, pretože ako prvé nás čaká naozajstné vyučovanie. Počas týchto prvých dní sme sa naučili pozdraviť sa, správne používať výrazy: vyšší - nižší, najvyšší - najnižší, starší - mladší – na ich základe sme si urobili náš výškový rebríček. Zistili sme, že hoci je medzi nami veľký vekový rozdiel (2roky), výškou zapadáme medzi seba celkom inak, celkom super. Vieme aj to, či sme sa narodili na jar, v lete, na jeseň alebo v zime.

Fotogaléria

Voľné hry a dvor je to, na čo sa celý deň pýtame: Kedy sa už môžme hrať?, tým myslíme hry bez akýchkoľvek dospeláckych pravidiel Fotogaléria.

O 11.00 hod. máme nemčinu a to sa pozrite sami! Tam spoznáte akí sme šikovní. (link vám pošleme emailom)

Nasleduje obed a spánok. Všetci vedia, že do škôlky si nemôžme nosiť hračky, ale veľmi dobrá pani z Nemecka, pani Brotmann nám to urobila ,,bezbolestným”. Na sviatok Narodenia Panny Márie sme si mohli vybrať jednu prekrásnu ňou uhačkovanú hračku, ktorá nás čaká celý deň v skrinke, môžme si ju kedykoľvek vziať a dokonca s ňou môžme i spať  Fotogaléria.

Po spánku sa dievčatká parádia v kaderníctve, alebo si niečo vypracovávame v pracovnom zošite. Nasleduje olovrant a po ňom celkom kratučké sedenie v kruhu na koberci, ktoré je najčastejšie ukončené vyrábaním, hrou, piesňou. No to je už zväčša dobrovoľné. Kto chce,ide si vyrábať, alebo sa môžme voľne hrať. 

Naši milí rodičia, takto prebieha náš deň a ak nebudeme vynechávať naše priateľstvá sa budú prehlbovať. Vaši škôlkári

 

Novinky v kocke
  • Vážení rodičia a priaznivci našej školy! ... / viac
  • Či veľký, či malý. Každý sa môže modliť ru... / viac
  • Srdce je symbolom lásky - a deti ju dokážu... / viac
  • Sviatok sv. anjelov strážcov, našich patró... / viac
  • Pokoj vám, JA som to!     „Vo svete máte ... / viac