Zázračný rybolov a Európsky deň 112

Zázraky Pána Ježiša a jeho veľkosť nás vnútorne napĺňajú láskou a snahou byť lepšími a ohľaduplnejšími k ostatným okolo nás. Ako sa zo svätého písma dozvedáme pri jeho čítaní, napríklad aj z príbehu o zázračnom rybolove, nás vedie k tomu, ako dobré je ho nasledovať a doverovať mu. Spoločne s deťmi sme sa  teda vybrali preskúmať aké krásne veci a živočíchy stvoril. Naša cesta nebola vôbec náročná a navštívili sme najbližšie nákupné stredisko Mlyny v centre mesta, kde sme si pozorne prehliadli a preskúmali vodné živočíchy,  hlavne ryby, keďže ryba, ako je od pradávna známe, je jeden zo symbolov nás - kresťanov.

V rovnaký deň našej návštevy sa uskutočnila osveta a prezentácia Európskeho dňa 112. Pri príležitosti Európskeho dňa 112, ktorý je venovaný propagácii linky 112, ako aj integrovaného záchranného systému, sme mali s deťmi možnosť získať nové vedomosti a prehliadnuť si jednotlivé stánky požiarneho, hasičského a záchranného systému. Deti si okrem získaných vedomostí odniesli aj malú pozornosť v podobe drobných predmetov - reflexný  pásik, píšťalky a reflexné vestičky pre našich najmenších škôlkarov. Ďakujeme za prezentáciu a milý prístup zo strany všetkých pracovníkov a zamestnancov z ministerstva vnútra.

(text: PaedDr. Mgr. Iveta Matejková)