Materská škola svätých anjelov strážcov

Vo viváriu

Vo štvrtok 9.6. sme počas vychádzky navštívili vivárium Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, kde sme mohli pozorovať vodné i suchozemské živočíchy, ktoré by sme na Slovensku vo voľnej prírode nemohli vidieť. Detičky boli nadšené, keď sa mohli dotknúť korytnačiek, agamy, ale aj hada. Živočíchy boli práve kŕmené, takže detičky mohli vnímať, čím sa ktoré zvieratá živia. Obdivovali rôzne druhy hadov - pytona, veľhada, anakondu..., korytnačky, leguánov, slimákov, pavúkov, ale i krokodíla. Prezreli sme si i skleníky, ktoré sú súčasťou Botanickej záhrady SPU, kde deťúrence zbystrili pozornosť na rôzne druhy mäsožravých rastlín.

Fotogaléria

 

(text: Mgr. Katarína Hucíková, foto: Mgr. Katarína Hucíková)

 

Novinky v kocke
  • Hneď po vianočných prázdninách sme sa stre... / viac
  • Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a špo... / viac
  • Spojená katolícka škola v Nitre pozýva vše... / viac
  • Pokoj vám, JA som to!     „Vo svete máte ... / viac
  • Podporte našu školu - darujte 2% (3%) zo s... / viac