Medovníčky

Vianoce – tento čarovný čas je najmä o rozdávaní radosti, lásky a o spoločne prežitých chvíľach. K takýmto chvíľam patrilo aj pečenie medovníkov, ktoré sme vykrajovali a ozdobovali aj my, najmladší škôlkári.

Najprv sme si obliekli zásterky a poprosili sme Pána Ježiša a Pannu Máriu, aby nám pomáhali.

Pomenovali sme ingrediencie, ktoré patria do medovníkového cesta a Šimonko aj ochutnal na pršteku múku a vedel povedať, že to nie je cukor.  Všetky deti boli veľmi pozorné a so záujmom sledovali vaľkanie cesta a aj si to niektorí vyskúšali. Každý si vybral formičku, ktorá sa mu zapáčila a začalo dobrodružstvo s vykrajovaním. Hotoré medovníčky sa nám podarili. Natreli sme ich rozšľahaným vajíčkom a ozdobili orieškami a hrozienkami. Na upečených medovníčkoch si pochutnáme na slávnostnom obede v utorok, kedy všetci malí aj veľkí prežijeme spoločný predvianočný čas.

Ďakujeme ti Otec Nebeský za všetky dobrodenia, ktoré nám dávaš.

(text: Mgr. Zuzana Brezniaková)