Zápis detí do Materskej školy svätých anjelov strážcov pre školský rok 2020/2021 sa po dohode so zriaďovateľom uskutoční v termíne

od 30. apríla 2020 do 11. mája 2020 elektronickou formou bez prítomnosti detí.

Podávanie elektronických žiadostí bude možné od 30. apríla 2020 cez webovú stránku materskej školy.

Minister školstva mimoriadne prerušuje prevádzku školských zariadení od 30. marca 2020 do odvolania.

Žiadosti na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2020/2021 sa budú podávať od 30. apríla 2020 do 31. mája 2020 s tým, že:

- podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa sa bude organizovať bez osobnej prítomnosti detí; odporúča sa komunikácia elektronickou formou, ak to technické podmienky umožňujú, prípadne iným spôsobom v závislosti od priestorových možností konkrétnej materskej školy s dôrazom na dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení

Pár riadkov od otca Petra Buranského si môžete prečítať tu.

Inšpirujme sa

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt deti obrázokV situácii, s ktorou sa dnes pasuje celý svet, sme dostali veľa obmedzení. Veríme však, že napriek týmto obmedzeniam získame niečo, čo nám v živote chýbalo a že tento čas bude pre nás osobným požehnaním.

Aspoň takouto cestou vám chceme priniesť inšpirácie pre vaše - naše deťúrence vo forme článkov, videí, pracovných listov, ktorými sa deti môžu zabaviť, ale zároveň aj vzdelávať. Postupne budeme ďalšie tipy pridávať. Môžete byť i vy inšpiráciou pre iných - preto, ak by ste chceli niečo odporučiť, pokojne nám zašlite vaše nápady na naše e-mailové adresy. Po otvorení článku nájdete inšpirácie.

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa ustanovenia § 3 ods. 8 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. Ministerstva školstva SR o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 prerušuje vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 16. marca 2020 do 27. marca 2020 vrátane.

09.03.2020
Prosba 2%

Podporte našu školu - darujte 2% (3%) zo svojej dane

Vážení rodičia, v zmysle zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov, môže daňovník poukázať 2% (3%) zo svojej dane organizácii, ktorá je na tento účel zaregistrovaná. Združenie pri Spojenej katolíckej škole, Materská škola svätých anjelov strážcov je v tomto roku prijímateľom 2%.

V minulom školskom roku združenie získalo z 2%  235,82 €, za čo Vám veľmi pekne ďakujeme. Financie boli použité na zakúpenie učebných pomôcok pre deti MŠ.

Naša škola príjme do pracovného pomeru ľudí na nasledovné pozície:

školník, kuchárka, učiteľ SJL, vedúci správy majetku.

Detailnejšie informácie s možnosťou kontaktovať priamo p. riaditeľa nájdete v článku nižšie.

... aj takto spievali naše deti v materskej škole, ktorá sa za okamih premenila na akúsi rozprávkovú krajinu, v ktorej sa stretli princezné aj draci, Spiderman so Supermanom, zvieratká i šašovia. Dopoludnie nám ubehlo veľmi rýchlo a zábavy bolo naozaj veľa. Súťažili sme, hádali sme hádanky, hľadali sme rozprávkovú cestu s pokladom a veľa, veľa sme tancovali.
Ďakujeme za všetky masky a kostýmy, naozaj boli všetky skvelé -  ako aj ich nositelia!

Navštívil nás pán poľovník! To bolo radosti, keď nám porozprával a ukázal zaujímavé veci. Veľkou vzácnosťou pre nás bolo vidieť skutočné parohy a možnosť sa ich dotknúť, dozvedieť sa nové informácie o živote zvierat v lese. Ďakujeme mu za čas, ktorý nám venoval.

Naše šikovné deťúrence si nacvičili vianočnú hru a predviedli ju svojim najbližším. Menšie deti ukázali scénku o smutnej jedličke, ktorá nebola dokonalá, no vďaka prijatiu a pomoci kamarátov, sa cítila užitočná. Deti tiež vyspievali odkaz o tom, že náš Boh ľúbi každého z nás aj s nedokonalosťami. Staršie deti odohrali udalosť ako Mária s Jozefom putovali, kým našli miesto pre vianočný zázrak. Príbeh, ako sa zrodila Láska v jasličkách, bol popretkávaný piesňami a scénickým tancom. Zopár záberov si môžete pozrieť aj v našej fotogalérii.

• Zápis detí do Materskej školy svätých anje... / viac
  • Minister školstva mimoriadne prerušuje pre... / viac
  • Pár riadkov od otca Petra Buranského si mô... / viac
  • V situácii, s ktorou sa dnes pasuje celý s... / viac